mLegitymacja

mLegitymacja to elektroniczna wersja tradycyjnej legitymacji szkolnej, czyli legitymacja w smartfonie.

Dzięki mLegitymacji uczeń może potwierdzić swoją tożsamość i przynależność do szkoły, a także skorzystać z przysługujących mu ulg i zwolnień z opłat. To bezpłatne, bezpieczne i nowoczesne narzędzie cenione jest zarówno przez uczniów, jak i rodziców.

mLegitymacja to bezpieczny, pełnoprawny dokument cyfrowy na smartfony, który jest równoważny z tradycyjną legitymacją szkolną. Jakie korzyści daje mLegitymacja?

• Uczeń ma ją zawsze pod ręką w smartfonie
  • Za jej pomocą skorzysta z przysługujących mu ulg i zwolnień z opłat
  • Może potwierdzić swoją tożsamość i przynależność do szkoły
  • Jest to w pełni równorzędny dokument do jego papierowej wersji
  • Może być wydawany zdalnie, bez konieczności wizyty w szkole
  • Cyfrowa legitymacja = wygoda i oszczędność czasu

Uczeń instaluje na swoim smartfonie aplikację mObywatel, z listy wybiera „mLegitymację szkolną”, skanuje otrzymany w szkole kod QR i aktywuje mLegitymację szkolną. Uczeń do aktywowania mLegitymacji szkolnej nie musi posiadać Profilu Zaufanego.

Regulamin_mLegitymacja

Instrukcja dla uczniów

Do uzyskania mLegitymacji potrzebna jest:

• tradycyjna legitymacja szkolna (z aktualną ważnością)
  • aktualne zdjęcie do legitymacji (tło zdjęcia do legitymacji szkolnej/mLegitymacji prosimy aby było jednolite białe)

(Można przesłać skanem w osobnych plikach jpg).

Uczniów zainteresowanych posiadaniem mLegitymacji – legitymacji w telefonie (rodzica bądź ucznia) prosimy o kontakt 500 233 043 lub sekretariat@sp2ozorkow.pl