Miejsko – Gminne Targi Edukacyjne

W piątek 22 kwietnia  odbyły Miejsko – Gminne Targi Edukacyjne pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa oraz  Starosty Zgierskiego.

Uczniowie klas ósmych mieli możliwość zapoznania się z ofertami i specyfiką kształcenia  w liceach ogólnokształcących, w technikach i w szkołach branżowych.

Zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe różnych typów: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie, Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie, Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu, Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Zgierzu, Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi, Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi ul. Klaretańska 9, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, Zespół Szkół Ponadpodstawowych  nr 1 w Łęczycy, Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa z Piątku

Z propozycji targów skorzystali  uczniowie ze Szkół Podstawowych  nr 2,  nr 4,  nr 5 z Ozorkowa,  a także ze Szkół Podstawowych w Modlnej, w Solcy Wielkiej, w Parzęczewie i w Chociszewie.

Targi odbyły się w Hali Sportowej przy ul. Traugutta co pozwoliło  naszym gościom  na szerokie prezentacje ofert  oraz bardzo ciekawe pokazy np. obsługi hotelarskiej, musztry wojskowej i sztuk walki obronnej, czesania i modelowania fryzur, wykonania, obróbki i montowania prezentacji fotograficznych,

Pomysłodawcą targów była p. Beata Klauze – Szkolny Doradca Zawodowy naszej szkoły, która we współpracy z Wydziałem Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych w Ozorkowie zorganizowała całe przedsięwzięcie.

Zorganizowane tego rodzaju targi okazują się   trafną i interesującą formą  rekrutacji zarówno dla uczniów jak i dla przedstawicieli zgłoszonych szkół ponadpodstawowych.

Mamy nadzieję, że zostaną one wpisane na stałe w kalendarz działań edukacyjnych naszego miasta.

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych,  decydują  właśnie o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej w kierunku wybranego zawodu.

Wybierają Szkołę Ponadpodstawową w elektronicznym systemie naboru od 20 kwietnia do 17 maja 2022 r.

Mamy nadzieję, że zorganizowane Miejsko – Gminne Targi Edukacyjne ułatwią podjęcie tej ważnej decyzji.