W dniu 29.05.2026 r. nasi uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w III Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 5 w Ozorkowie, pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa oraz Wójta Gminy Ozorków.
W Mityngu Lekkoatletycznym uczestniczyły następujące reprezentacje szkół:
Szkoła Podstawowa Nr 2 z Ozorkowa,
Szkoła Podstawowa Nr 4 z Ozorkowa,
Szkoła Podstawowa z Modlnej,
Szkoła Podstawowa z Solcy Wielkiej,
Szkoła Podstawowa z Leśmierza,
Szkoła Podstawowa Nr 1 z Ozorkowa.
Szkoła Podstawowa z Solcy Wielkiej,
Szkoła Podstawowa z Modlnej,
Szkoła Podstawowa z Leśmierza,
Szkoła Podstawowa Nr 5 z Ozorkowa, (organizator zawodów),
oraz zaproszone reprezentacje z miast partnerskich:
Vysoke Myto w Czechach, Trstena ze Słowacji oraz zaprzyjaźniona Gminy Tomice.
Szkołę naszą reprezentowali niżej wymienieni uczniowie i uczennice:
klasy VIII
Jędrzejewska Hanna, kl. VIIIB
Kiose Daria, kl. VIIIC
Górzyńska Patrycja, kl. VIIID
Pawlak Wiktoria, kl. VIIID
Spychała Anna, kl. VIIID
Masiul Jagoda, kl. VID
Fabrykowski Szymon, kl. VIIIA
Krakowski Olivier, kl. VIIIA
Urbański Szymon, kl. VIIIA
Wasiak Mikołaj, kl. VIIIA
Bartczak Mikołaj, kl. VIIIB
Bartosiewicz Natan, kl. VIIID
Sęk Franciszek, kl. VIIID
Tyburski Szymon, kl. VIIID
Wrześkiewicz Adam, kl. VIIID
Klasy VII i młodsi:
Jaworska Iga, kl. VIID
Katarzyna Drebot, kl. VID
Karolina Furmańczyk, kl. VID
Maja Kołodziejczyk, kl. VID
Kalina Szwajkowska, kl. VIIA
Oliwia Smulczyk, kl. VIIC
Sędziowska Zofia, kl. VID
Czerwiński Marcin, kl. VIIA
Baranowski Nikodem, kl. VIIA
Wiciński Juliusz, kl. VIIA
Łuczak Alan, kl. VIID
Rogalski Igor, kl. VIB
Wiktor Polak, kl. VIB
Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.
Klasyfikacja medalowa:
Bieg 4x jedno okrążenie. – II miejsce.
Klasy VII
Nikodem Baranowski
Pchnięcie kulą- I miejsce, z wynikiem 9.11m.
Katarzyna Drebot
Skok w dal- II miejsce, z wynikiem 4,04m.
Iga Jaworska
Pchniecie kulą- I miejsce, z wynikiem 7,87m.
Karolina Furmańczyk
Skok w dal- III miejsce, z wynikiem 4.01m.
Marcin Czerwiński
Bieg na 100m- I miejsce, z wynikiem 13.28s.
Maja Kołodziejczyk
Bieg na 100m- II miejsce, z wynikiem 14,41s.
Katarzyna Drebot
Bieg na 800m- II miejsce, z wynikiem 2.45 min.
Karolina Furmaniak
Bieg na 100m- I miejsce, z wynikiem 14.22s.
Wiktor Polak
Bieg na 100m, III miejsce, z wynikiem 13,65s.
Klasy VIII
Daria Kiose
Pchnięcie kulą- I miejsce, z wynikiem 8,44m.
Wiktoria Pawlak
Pchniecie kulą, II miejsce, z wynikiem 8,35m.
Mikołaj Bartczak
Pchniecie kulą- I miejsce z wynikiem 11.00m.
Szymon Urbański.
Pchniecie kulą- II miejsce z wynikiem 10.03m.
Mikołaj Wasiak
Bieg na 100m- I miejsce, z wynikiem 12,33s
Adam Wrześkiewicz
Bieg na 100m- II miejsce, z wynikiem 12,52s.
Mikołaj Wasiak
Skok w dal- I miejsce, z wynikiem 5,75m..
Szymon Fabrykowski
Skok wzwyż- III miejsce, z wynikiem 155cm.
Partycja Górzyńska
Skok wzwyż- II miejsce, z wynikiem 140cm.
Anna Spychała
Bieg na 800m- I miejsce, z wynikiem 2.57,20 min.
Hanna Jędrzejewska
Bieg na 800m- III miejsce, z wynikiem 3,12,50 min.
Najlepszym sportowcem Mityngu został uczeń klasy VIIIA – Wasiak Mikołaj.
Dziękujemy wszystkim uczennicom i uczniom za udział w zawodach i godne reprezentowanie szkoły.
Opiekunowie: Barbara Pachlińska, Zdzisław Pietruszewski, Grzegorz Pawłowski, Bogdan Lewandowski.
” Sport uczy, że czasami trzeba wyjść poza strefę komfortu, by osiągnąć coś naprawdę wielkiego “.
![]()
