Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego dawno już za nami, ale efekty pracy nauczycielek polonistek i ich uczniów nadal widać na szkolnym korytarzu. Poza tym tegoroczne działania ze względu na pandemię i nieco inną organizację pracy zostały rozłożone w czasie.

Chętni uczniowie i pani M. Wierzbińska przygotowali wystawę szkolną. Panie D. Kwiatkowska i M. Wodzińska organizują Szkolny Konkurs na Najlepszego Ortografa.

Panie K. Wojtkiewicz i M. Wolska przygotowały Konkurs Pięknego Pisania dla Klas IV i V.

P. A. Świecka opracowała na temat święta pogadankę, którą młodzież mogła wysłuchać przez radiowęzeł szkolny.

Oprócz tego wszystkie nauczycielki języka polskiego przeprowadziły w klasach zajęcia związane tematycznie z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.

Listę nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach uczniów podamy w późniejszym terminie, a nagrody wręczymy na uroczystym apelu.