Międzynarodowy Dzień Epilepsji

Dziś – 13 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Epilepsji. Okazuje się, że święty Walenty jest nie tylko patronem wszystkich zakochanych, ale i ludzi cierpiących na padaczkę. Wiedzieliście? Podczas  spotkania na sali gimnastycznej uczniowie poznali kilka faktów o padaczce, zrobili sobie wspólne zdjęcia z ilustracjami świec, a podczas zajęć z wychowawcami poznali zasady udzielania pierwszej pomocy podczas ataku padaczkowego.

W geście solidarności przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Moniki Majchrzak odwiedziły Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Ozorkowie i na ręce Prezes Pani Haliny Chojnackiej złożyły czerwoną świecę stanowiącą symbol stowarzyszenia oraz plakat, który własnoręcznie wykonali uczniowie naszej szkoły.
Wszystkim podopiecznym zostały złożone serdeczne życzenia a pracownikom podziękowania za serce wkładane w pomoc potrzebującym.


Loading

Post Author: Dario