Lekcja otwarta

Afrykańskie klimaty na jesienne chłody – w takim nastroju odbyła się lekcja otwarta z języka polskiego w klasie VI c (integracyjnej), którą przeprowadziły panie Agata KolasaDorota Kwiatkowska. Na lekcji uczniowie śledzili losy bohaterów lektury pt.”W pustyni i w puszczy”.

Oglądali film o Afryce, układali literackie puzzle,  nazywali rośliny z Czarnego Lądu oraz słuchali etnicznej muzyki, mieli także okazję spróbować egzotycznych przysmaków, np. pasty sezamowej i daktyli.
Zaproszeni goście obserwowali pracę metodą OK, czyli oceniania kształtującego, skoncentrowaną na mocnych stronach uczniów z elementami stymulacji sensorycznej. Po zajęciach wszyscy zgodnie stwierdzili, że udało się przenieść tyle gorącego klimatu, że starczy na całą jesień i zimę.