Od września uczniowie klasy 4a i 4b pracują na lekcjach języka polskiego zgodnie z założeniami Planu Daltońskiego. W codziennej nauce rozwijamy samodzielności, odpowiedzialności oraz umiejętność współpracy. Uczniowie planują swoją naukę, podejmują decyzje i organizują swój czas, a nauczyciel pełni rolę przewodnika i wspiera dzieci w osiąganiu wyznaczonych celów.
Praca metodą daltońską sprzyja rozwijaniu kreatywności, budowaniu poczucia sprawczości oraz wzmacnianiu motywacji do nauki. W klasach pojawiły się tablice zadań, instrukcje oraz system współpracy i wzajemnej pomocy, dzięki temu uczniowie mogą pracować w swoim tempie i zgodnie ze swoimi możliwościami.





![]()
