Kwesta publiczna

W dniu 16 października 2019 roku młodzież z klasy VIII a Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II w Ozorkowie wraz z opiekunem p. Anną Żelaskowską jak co roku włączyła się w zbiórkę na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, organizowanego w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego.

Uczniowie zbierali do puszek pieniądze, które w całości przekazane zostaną przez Fundację na wsparcie dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. Udział uczniów w kweście publicznej jest świadectwem wrażliwości młodzieży na innych ludzi, którzy potrzebują pomocy. Takie działania są potwierdzeniem wychowania młodzieży zgodnie z przesłaniem patrona Jana Pawła II , które brzmi : “Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.