„Kto porwał tęczę?”

Spotkanie z autorką Adą Grabarczyk-Rynduch i ilustratorką Iloną Kotaszewską

6 lutego 2023 r. w w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorką Adą Grabarczyk-Rynduch i ilustratorką Iloną Kotaszewską książki dla dzieci pt. „Kto porwał tęczę” wydanej w styczniu 2023 r. przez Warszawską Firmę Wydawniczą.

          Ada Grabarczyk-Rynduch obecnie mieszka w Nowym Sączu, ale pochodzi z Ozorkowa, jak sama o sobie mówi: „ozorkowianka z krwi i kości”. Autorka jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie. Ukończyła filologię polską i historię na Uniwersytecie Łódzkim. Wieloletni pracownik naszej szkoły – polonistka w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie.

          Żona, mama czwórki dzieci, nauczycielka, przyjaciółka Ilony, autorka książek dla dzieci. Mimo upływu czasu nie traci optymizmu i wierzy, że uśmiech wędruje bardzo daleko i ma wielką  moc.

          Ilona Kotaszewska – mieszka i pracuje w Częstochowie. W rysunku i malarstwie kształciła się na Wydziale Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Z Ozorkowem związana jest nie tylko sentymentalnie. W latach 1993-1998 była nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej nr 2. Obecnie nie pracuje w zawodzie, ale jak na Panią Plastyk przystało potrafi wyczarować pędzlem i farbami najbarwniejsze opowieści, co możemy stwierdzić, podziwiając ilustracje do książki. Żona, mama Marty i przyjaciółka Ady. Pasjonatka podróży tych całkiem bliskich i nieco dalszych.

          Ada z Iloną opowiedziały o powstaniu książki licznie przybyłym gościom, wśród których był Burmistrz Miasta Ozorkowa – p. Jacek Socha. Sala była wypełniona po brzegi osobami bliskimi bohaterkom – znajomi, koleżanki i koledzy z pracy wraz ze swoimi dziećmi, jak również emerytowana nauczycielka Ady Grabarczyk-Rynduch od języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 – p. Teresa Rogalska.

          Ada i Ilona przygotowały konkurs dla uczestników. Spotkanie było pełne wzruszeń, wspomnień i niezapomnianych wrażeń.

          Na koniec spotkania za spędzony wspólnie wieczór gorąco podziękowały Koleżankom Dyrekcja Szkoły – p. Malgorzata SyncerekRenata Mucha wierząc, że jest to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z autorką książki w murach naszej szkoły. W imieniu wszystkich pogratulowały i życzyły dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

          Wieczorem otrzymaliśmy wiadomość od Ady cyt. ”To ja bardzo dziękuję, przeżyłam dziś niezapomniane chwile w gronie życzliwych mi ludzi!!! Jesteście Kochani i z Wami zawsze było, jest i będzie mi wspaniale! Do zobaczenia.”

Loading

Post Author: Dario