Konkurs „Świetlik”

9 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. To już XIII edycja tegoż konkursu, która ze względu na zamknięcie placówek oświatowych w marcu bieżącego roku, odbyła się pół roku później, po powrocie do nauki stacjonarnej.

Konkurs „Świetlik” to przede wszystkim możliwość rozwoju jego uczestników poprzez eksperymentowanie i rozwiązywanie zagadek przyrodniczych. Skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, jednak w tym roku wyjątkowo wzięli w nim udział również czwartoklasiści ze względu na przesunięcie terminu (razem 64 uczestników). Jego głównym celem jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

W tegorocznej edycji najwyższe wyniki osiągnęli uczniowie:
Igor Staniewski z klasy Id (obecna IId)  – nagroda główna
Bartosz Bobrowicz z klasy Ia (obecna IIa) – wyróżnienie
Julia Paczos z klasy III b (obecna IVb) – nagroda
Sebastian Ostoja-Chodkowski z klasy IIId (obecna IVd) – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu!

Wychowawczynie:

S. Gadzina, M. Hawro, V. Zakrzewska, A. Tomczak

Organizacja i przebieg konkursu- odpowiedzialni nauczyciele V. Zakrzewska, J. Wojtczak, I. Janiszewska, A. Kwiatos, M. Hawro, D. Kaźmierczak.

Za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu dziękujemy również nowym Wychowawczyniom klas czwartych.