Konkurs literacki

Drodzy Uczniowie,
22 kwietnia na całym świecie obchodzić będziemy Dzień Ziemi. Jest to wspaniała okazja, by pokazać jak piękna i różnorodna jest nasza  planeta i co należy robić, aby o nią dbać. W związku z tym, chciałybyśmy zaprosić Was do udziału w konkursie na rymowankę/wierszyk o tematyce  ekologicznej. Wystarczy ułożyć wiersz na temat segregacji odpadów i ograniczenia ich ilości, recyklingu, a także dbania o nasze środowisko naturalne.

Cele konkursu

• Zainteresowanie uczniów otaczającym światem, pogłębianie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
    • Inspirowanie dzieci do aktywności twórczej, rozwijanie talentów literackich, rozbudzenie wyobraźni oraz kreatywności.
    • Aktywizacja dzieci i młodzieży oraz organizacja ich czasu wolnego.

Zasady konkursu

1. Przeznaczony jest dla uczniów klas 2-5 szkoły podstawowej.
  2. Czas trwania konkursu do 17.04.2024r.
  3. Zadaniem uczniów jest ułożenie wiersza lub rymowanki o tematyce ekologicznej napisane starannie pismem odręcznym lub wydrukowane (mile widziane akcenty plastyczne związane z tematyką wiersza).
  4. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie (ułożone samodzielnie przez uczestników konkursu), dotąd niepublikowane.
  5. Prace konkursowe w formacie  A 4 powinny zawierać imię i nazwisko autora oraz klasę.
  6. Należy je składać w sali 029.
  7. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, o wynikach konkursu powiadomimy przez stronę internetową szkoły.

Joanna Gąsińska
Violetta Zakrzewska