Konkurs fotograficzny Ozorków w barwach natury

Dnia 11 marca 2021 r. rozstrzygnięto drugi etap (zima) całorocznego, zgodnego z cyklem pór roku konkursu fotograficznego pt.: Ozorków w barwach natury, który koordynowany jest na terenie szkoły przez p. Damiana Kaźmierczaka oraz p. Annę Kwiatos. Zima dopisała w tym roku, w związku z tym konkurs został kontynuowany po ponad rocznej przerwie. Do organizatorów wpłynęła ogromna liczba pięknych zdjęć z terenu miasta Ozorkowa. Wskazano 3 zwycięskie oraz 4 wyróżnione zdjęcia.

I miejsce zajął uczeń klasy IIId Tomasz Budziszewski, który przedstawił piękne ujęcie zimy nocą w parku miejskim.

Zdobywcą II miejsca okazał się uczeń klasy IIIa Anthony McNamara, który w zimowej scenerii sfotografował kościół NMP Królowej Polski.

Z kolei III miejsce przypadło uczniowi klasy IId Igorowi Staniewskiemu za uwiecznienie skutego lodem zalewu miejskiego.

Ponadto Organizatorzy wyróżnili następujące prace:

  • Zalew miejski sfotografowany przez Jana Pawlusia z klasy Ia.
  • Widok z mostu na rzece Bzurze przy ul. Południowej uwieczniony przez Jerzego Geragę z klasy IIIa.
  • Kościół Ewangelicko-Augsburski utrwalony na zdjęciu przez Huberta Tabakę z klasy IVb.
  • Alejka w miejskim parku sfotografowana przez Magdalenę Woźniak z klasy Va.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom! Młodzi artyści po raz kolejny wykazali się wspaniałym zmysłem fotograficznym, a ich prace pozwoliły spojrzeć na naszą małą ojczyznę z innej perspektywy. Wszystkie zdjęcia zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

Rozdanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu odbędzie się wkrótce.

Gorąco zachęcamy wszystkich chętnych Uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnych etapach konkursu (wiosna, lato). Informacje będą podawane na bieżąco na stronie oraz facebooku szkoły. Osoba, która zostanie laureatem lub będzie wyróżniona we wszystkich edycjach konkursu (jesień, zima, wiosna, lato) otrzyma na podsumowaniu całości statuetkę  Superfotografa.

Organizatorzy
Damian Kaźmierczak
Anna Kwiatos

Loading

Post Author: Dario