Konkurs: Ekopomysły pomagają chronić środowisko

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków przyrody do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „DBAM O ŚRODOWISKO W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM” pn. „Ekopomysły pomagają chronić środowisko” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Celem konkursu jest upowszechnianie postaw i zachowań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Założeniem Konkursu jest, aby każdy Uczestnik zaprojektował innowacyjne rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska, które w przyszłości mogą stanowić podstawę do zrealizowania ich w rzeczywistości. Treść prac zgłoszonych do Konkursu powinna ukazywać m.in. jeden lub kilka ekopomysłów, które pomogą chronić środowisko.

Konkurs organizowany jest w podziale na kategorie wiekowe:

 • I grupa wiekowa – klasy I-III,
  − wykonanie: lapbook lub „wysypywanka” lub collage,
  temat „Ekopomysły pomagają chronić środowisko”,

Koordynator: Patrycja Szaciłowska, e-mail: sekretariat@sp2ozorkow.pl, telefon: 42 710-31-53

 • II grupa wiekowa – klasy IV-VIII,
  − wykonanie: komiks lub gra edukacyjna lub model przestrzenny,
  temat „Ekopomysły pomagają chronić środowisko”

Koordynator: Damian Kaźmierczak, e-mail: sekretariat@sp2ozorkow.pl, telefon: 42 710-31-53

Dla autorów najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane atrakcyjne nagrody, m.in. smartwatche, powerbanki, plecaki solarne, mikroskopy, latarki turystyczne, ładowarki słoneczne, butelki filtrujące czy stacje pogodowe.

 • Prace, których celem jest wykonanie koncepcji w formie lapbook, „wysypywanka”, collage, komiks, gra edukacyjna, model przestrzenny należy zaprezentować w formie wykonanych fotografii – maksymalnie 3 zdjęcia w formacie „jpg” lub „jpeg”. Zdjęcia nie mogą ukazywać twarzy autora ani innych osób.
 • Prace których celem jest wykonanie gry edukacyjnej lub modelu przestrzennego (dotyczy tylko uczestników z klas IV-VIII)  należy zaprezentować poprzez nagranie filmu przedstawiającego pracę. Film powinien pokazywać wykonaną grę edukacyjną lub trójwymiarowy model przestrzenny z każdej strony. Film nie może ukazywać twarzy autora ani innych osób. Film, wykonany w formacie umożliwiającym odtworzenie w każdym systemie operacyjnym (np. mp4), nie może trwać dłużej niż 1 minutę. Tylko i wyłącznie do modelu przestrzennego prosimy o załączenie krótkiego kilkuzdaniowego opisu.

Pracę wraz ze skanem karty zgłoszeniowej należy dostarczyć szkolnym koordynatorom konkursu w terminie do dnia 21 października na poniższy adres e-mailowy: konkursekologicznylodz@gmail.com

UWAGA! Na prośbę Organizatora do jego siedziby w formie oryginału należy dostarczyć wyłącznie te z ww. prac, które zostaną nagrodzone lub wyróżnione w Konkursie.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć pod poniższym adresem internetowym:

W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt poprzez dziennik elektroniczny.

Koordynatorzy konkursu

Damian Kaźmierczak

Patrycja Szaciłowska

Loading

Post Author: Dario