Konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej.

Rok 2022 ustanowiono Rokiem Marii Konopnickiej. Poetka jest nam szczególnie bliska, ponieważ mieszkała i tworzyła w Bronowice, znajdującym się niedaleko Ozorkowa oraz przez wiele lat była patronką Szkoły Podstawowej nr 2.

W listopadzie zorganizowano dwuetapowy konkurs recytatorski poświęcony twórczości Marii Konopnickiej. Uczniowie klas IV, V i IV przypomnieli klasyki poezji: “Stefek Burczymucha”, “U chomika w gospodzie”, “Żabki”, “Krasnoludki”.

Poziom prezentowany przez młodych artystów był bardzo wysoki, więc jury miało trudne zadanie… Udało się wyłonić trzech laureatów.

1.miejsce – Michalina Steglińska z kl. IVb

2.miejcse – Marianna Prorok z kl. Vd

3.miejsce – Anna Ignaczak z kl.Vd

Serdeczne podziękowania dla nauczycielek języka polskiego za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie eliminacji klasowych oraz dla wspaniałych jurorek – Pani Anny Góry i Pani Marioli Tylke.

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników.

Organizatorki konkursu p.Dorota Kwiatkowska i p. Agata Kolasa