Klasa IV d z wizytą w lesie

Dnia 09.06.2022 r. wraz z p. Damianem Kaźmierczakiem, p. Agnieszką Sroczyńską oraz p. Małgorzatą Wasiak wybraliśmy się na zajęcia terenowe do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Park ten położony jest na północny wschód od Łodzi, pomiędzy Łodzią, Brzezinami i Strykowem. Swoim obszarem obejmuje on również rezerwat przyrody – Las Łagiewnicki.

Po rezerwacie oprowadzał nas jeden z pracowników parku. Podczas zajęć poznaliśmy historię utworzenia obszarów chronionych, na których przebywaliśmy, rozpoznawaliśmy drzewa, krzewy, rośliny zielne i grzyby rosnące w parku oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat żyjących tu zwierząt. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał od Pani Przewodnik mapy turystyczne, foldery oraz fiszki związane z naszym najbliższym regionem. Po wspaniałej wyprawie mieliśmy okazję porozmawiać również z pracownikami straży miejskiej sekcji konnej na temat ich pracy. Zwieńczeniem naszej wycieczki było wspólne ognisko, na którym przyrządziliśmy sobie kiełbaski oraz pianki.

Do domów wróciliśmy uśmiechnięci, z dodatkową porcją wiedzy!

Uczniowie klasy IV d

Loading

Post Author: Dario