„Ile waży św. Mikołaj?”

Nasza szkoła w październiku tego roku po raz pierwszy przystąpiła do charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli i burs pod hasłem „Ile waży św. Mikołaj?” Zadaniem uczestników jest zebranie jak największej ilości bilonu ( 1gr 2 gr, 5gr, 10gr, 20 gr, 50 gr, 1zł, 2zł, 5zł – aczkolwiek im drobniejszy bilon tym lepiej).

Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, której misją jest dobrze wychować młodego człowieka – na osobę silnej wiary, o dojrzałej hierarchii wartości, dobrego i świadomego obywatela oraz patriotę, działającego dla dobra wspólnego i zaangażowanego w życie swojego państwa oraz społeczności lokalnej, sprawnego i skutecznego w działaniu społecznym oraz gospodarczym.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo prowadzi Ośrodek wsparcia dziennego, w których dzieci rozwijają swoje talenty i pasje, przygotowując się do dorosłego życia.

Akcja ma charakter charytatywny, jednakże placówki, które uzbierają największą kwotę pieniędzy lub najcięższy dar mają szansę uzyskać nagrodę w kwocie do 5 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych.

Dodatkowo klasa, która uzbiera największą ilość bilonu może liczyć na atrakcyjną nagrodę.

Więcej informacji o akcji na stronie www.ilewazymikolaj.pl

Koordynatorem akcji jest p. Monika Majchrzak (do której można oddawać zgromadzony bilon).
Zbiórka pieniędzy prowadzona jest do 31 stycznia 2023 r.

Otwórzmy swoje serca i pomagajmy.

Monika Majchrzak