II ŚWIĘTO RADOSNEJ RODZINY W SP2

20 maja 2023 r. w godz. od 14.00 do 19.00, pod patronatem  Burmistrza Miasta Ozorkowa p. Jacka Sochy, odbywał się II Piknik Rodzinny, zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.

Tego dnia  szkoła i jej najbliższe otoczenie zmieniły się w miejsce beztroskiej zabawy, śmiechu i radości.

Spotkanie plenerowe miało na celu integrację uczniów, rodziców i pracowników szkoły z członkami społeczności lokalnej.

Otwarty charakter Pikniku oraz jego uniwersalna formuła przewidująca atrakcje dla młodszych i starszych, zachęciły do uczestnictwa w nim całe rodziny, w myśl hasła: “Piknik Rodzinny Motywuje, Inspiruje, Rodziny Integruje, Dobrą Zabawę Gwarantuje!

Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych. Te chwile, ugruntowują nas  w przekonaniu, że warto poświęcić czas, energię dla dobra dzieci, ich radości i uśmiechu.

Rodzinne spotkanie rozpoczęła powitaniem wszystkich przybyłych  p. dyrektor Małgorzata Syncerek.

W ten piękny, słoneczny dzień,  uczniowie, rodzice, nauczyciele  oraz pracownicy szkoły przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, tatuaże brokatowe, malowanie twarzy, malowanie paznokci, wyplatanie warkoczyków, manicure, pokazowe zajęcia z nauki języka angielskiego dla najmłodszych, loterię fantową, licytacje, stoisko z rękodziełem, stoisko z przetworami domowymi, stanowisko strzeleckie, zlot motocyklistów, występ zespołu muzycznego ,,Flies”.

Każdy mógł wykorzystać swój potencjał organizacyjny i artystyczny. Na scenie dzieci z poszczególnych grup wiekowych prezentowały swoje umiejętności. W programie występów pojawiły się piosenki, skecze, tańce, pokaz gimnastyki artystycznej, pokaz karate. Talenty wokalne zaprezentowały także mamy naszych uczniów. Nauczyciele wraz z rodzicami przygotowali i zaprezentowali na scenie bajkę pt. “Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków-wersja niekonwencjonalna”.


Oprócz atrakcji artystycznych przygotowano także stoiska gastronomiczne. Goście mogli odpocząć w kawiarence, w której serwowano przepyszne ciasta, a przy okazji poczytać dobre i tanie książki, które można było nabyć na sąsiednim stoisku.
Uczestnicy Pikniku, których „dopadł” większy głód lub woleli zjeść coś bardziej konkretnego, mogli skorzystać z bogatego wyboru przekąsek serwowanych przy wiejskim stole lub posilić się pysznościami z grilla. Najmłodsi chętnie kupowali watę cukrową i popcorn.

Fundusze pozyskane z organizacji Pikniku Rodzinnego zostaną przeznaczone na potrzeby Naszej Szkoły oraz na cel charytatywny, jakim jest udzielenie pomocy nauczycielce Szkoły Podstawowej nr 2.

Pani Martyno, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować II Piknik Rodzinny.
Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne i Uczniowie, składają szczególne podziękowania za pomoc  w przygotowaniu tego radosnego Dnia Radzie Rodziców, Wszystkim Rodzicom i Sponsorom.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

Piknik Rodzinny wpisał się już na stałe do kalendarza okolicznościowego szkoły. Niech pozostanie najwymowniejszym symbolem kulturotwórczej roli szkoły i łączności pomiędzy nią
a środowiskiem rodzinnym wszystkich uczniów!

Loading

Post Author: Dario