„Gimnastyka buzi i języka”

Wiele się działo w miniony piątek w klasie Ia…

Było tłoczno. Gościliśmy bowiem grupę „Motylków”Przedszkola Miejskiego nr 4. Było gwarno, bo w ruch wprawione zostały wszystkie buzie i języki uczestników zajęć. Podczas lekcji otwartej, prowadzonej przez logopedę p. Annę Łuszczyńską oraz p. Martę Hawro pierwszaki oraz przedszkolaki integrowały się odbywając wspólną logopedyczno-polonistyczną  podróż do krainy zwierząt.

Na dobry początek „pociąg” pełen rozśpiewanych dzieci wjechał do sali przy dźwiękach piosenki „Idziemy do zoo”. Następnie maluchy odbyły porządną rozgrzewkę – gimnastykę języków razem z p. logopedą i wierszykowym krokodylem. Po rozgrzewce, przerywnik muzyczny i krokodyli taniec. Później praca w grupach i ćwiczenia oddechowe: robienie baniek mydlanych, ćwiczenia z dmuchajką, nadmuchiwanie balonów, przenoszenie jesiennych liści przy użyciu słomki, dmuchanie piórek. Ostatnią część lekcji poprowadzili uczniowie klasy Ia, wprowadzając młodszych kolegów  w świat wierszykowych zwierząt. Przedszkolaki losowały pluszowe lisy, krokodyle, małpki, niedźwiedzie i sowy, zaś pierwszaki czytały głośno wiersze Jana Brzechwy na temat wylosowanego zwierzątka. Wszyscy uczestnicy zajęć zostali obdarowani kolorowankami oraz słodkościami.

Do zobaczenia wkrótce „Motylki”!

Loading

Post Author: Dario