Geograficzny escape room

Koło geograficzne to zajęcia prowadzone przede wszystkim w formie warsztatów, które powstały w odpowiedzi na potrzeby młodych geografów z klas VI. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań geograficznych uczniów oraz przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych. W realizacji tych lekcji wykorzystywane są różne aktywne metody pracy. Jedną z nich jest tzw. escape room.

Dnia 09.10.2023 r. podczas zajęć uczniowie otrzymali informacje o odnalezieniu o znalezieniu skrzyneczki z kłódką na szyfr. W sali lekcyjnej zostało ukryte pięć kopert, w których znajdowały się zadania, po których rozwiązaniu młodzież miała poznać kod do otwarcia kłódki. Zadania dotyczyły umiejętności określania współrzędnych geograficznych. Uczniowie bardzo sprawnie odnaleźli koperty, poprawnie rozwiązali zadania i otworzyli skrzyneczkę. W środku znajdowały się słodycze w nagrodę za wytrwałą pracę.

escape room06
escape room05
escape room07
escape room08
escape room04
escape room03
escape room02
escape room01
escape room09
previous arrow
next arrow

Wszyscy uczniowie pracując w grupie wykazali się dużą aktywnością, zaangażowaniem oraz starannością. Lekcja była okazją do przypomnienia sobie wiadomości, ale przede wszystkim dobrej zabawy.

Damian Kaźmierczak

Loading

Post Author: Dario