Fundacja JUDYTA w naszej szkole!

        W miniony wtorek gościliśmy w murach naszej szkoły wyjątkowe zwierzęta wraz z ich opiekunkami. Fundacja JUDYTA,  zajmuje się ratowaniem zdrowia a nawet życia szczeniąt oraz dorosłych psów. Wolontariuszki Amanda, Klaudia i Wiktoria w towarzystwie NIEPEŁNOSPRYTKÓW: PLACUSIA, SMELLUSIA, FRODA, IMBIRA, SNOW’IEGO I PIORUNA 29 listopada przeprowadziły w naszej szkole zajęcia pt. “Niepełnosprawni też sprawni”.

        Uczniowie dowiedzieli się czym jest i skąd się bierze bezdomność psów, w jaki sposób mamy reagować na krzywdę zwierząt, jakie służby powinniśmy zawiadomić, gdy znajdziemy bezpańskie lub poszkodowane w wypadku zwierzę. Podczas spotkania z niepełnosprawnymi psami towarzyszyło nam wiele emocji i wzruszeń. Nie brakowało także czułych spojrzeń w kierunku tych cudownych istot. Uczniowie byli zaciekawieni, chętnie zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. 

       Część darów, które udało się wolontariuszkom zabrać ze sobą już trafiła do fundacji. Zbiórka trwa do 16 grudnia. Wolontariuszki opowiedziały nam jak wielkie są potrzeby schroniska. Najbardziej potrzebne są środki czystości tj. proszki do prania, płyny do podłóg a także ręczniki papierowe, podkłady, poszewki, koce, legowiska. Pieskom potrzebna jest także karma (ta dobrej jakości: Rocco, Animonda Gran Carno Adult, Dolina Noteci), radość sprawiają im także pyszne przysmaki:)

    Raz jeszcze dziękujemy Fundacji Judyta za wspaniałą lekcję empatii i tolerancji, a uczniom oraz ich rodzicom za okazaną dobroć i wsparcie. 

Monika Majchrzak

Loading

Post Author: Dario