“Eksperymentarium matematyczne”

31 października odbyła się kolejna już lekcja otwarta w klasie I a z udziałem przedszkolaków. Tym razem wprowadziliśmy młodszych kolegów w świat zabaw, doświadczeń i eksperymentów matematycznych rozwijających liczne, umiejętności.

Grup było dziesięć. A każda z nich otrzymała swoje zadania kształtujące najróżniejsze zdolności: układanie rytmów i sekwencji, przeliczanie w zakresie 10, dodawanie, rozpoznawanie i tworzenie podstawowych figur geometrycznych, porównywanie zbiorów i liczb. A wszystko to w formie zabawy: klockami, kolorowymi patyczkami i pomponami, łyżkami, drzewkami, plasteliną, a nawet kaszą!

Cel był jeden: rozszyfrować zakodowane hasło i główny temat zajęć. Każde poprawnie wykonane zadanie zostało nagrodzone kodem QR, który maluchy odczytywały za pomocą aplikacji. Zaś każda z odkrytych literek przybliżała do ostatecznego rozwiązania zagadki…

Wszystkie dzieci świetnie się spisały, za co zostały nagrodzone odznaką „Małego Matematyka” i słodkim upominkiem 🙂