22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi.
Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.
Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań lokalnych i globalnych.

W roku 2021 alarmujemy o zmianach klimatycznych zachodzących na naszej planecie i działamy pod hasłem  Razem dla klimatu!

Klimatyczny Dzień Ziemi 2021 to doskonała okazja, aby poruszyć temat naszej więzi z naturą, możliwości ochrony przyrody i klimatu z uczniami i uczennicami.

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje w sposób świadomy, i ostatnim, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody.

Zacznijmy działać!

Drogi uczniu:

obejrzyj załączoną prezentację na temat: Zmiany klimatu na Ziemi

weź udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Klimacie

Uczniowie klas IV- VIII klikajcie w poniższy link:

Po wypełnieniu Testu wiedzy o klimacie klikacie „Prześlij”. Wszystkie zadania muszą zawierać odpowiedź. Test możecie wykonać w dowolnym dla siebie czasie, w terminie 22.04 – 30.04.2021.

Czas wykonywania testu jednak nie może być dłuższy niż 35 minut. (czas od otworzenia testu do przesłania). Wyniki testu zostaną przełożone na oceny z geografii i przyrody. Zwycięzca konkursu otrzyma też atrakcyjną nagrodę.

• Wesprzyj też naszą  szkołę w Konkursie

„ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY – POMAGAJ INNYM”

Konkurs polega na zbieraniu starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii.

Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Szkoła, która zwycięży w konkursie może otrzymać atrakcyjne nagrody np.: monitor, drukarka czy zapas papieru do ksero.

Stare, używane, niepotrzebne telefony komórkowe bez baterii można przynosić do szkoły i składać je do specjalnie oznaczonego pudła w szatni szkolnej w terminie 22.04 –  28.05.2021 roku, w godzinach pracy szkoły.

Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja, do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, a w tym roku również Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza

Powodzenia!

Teresa Wojtkiewicz