Dzień Ziemi na świetlicy

22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji przez cały tydzień na świetlicy szkolnej  prowadzone były zajęcia mające na celu promowanie postaw proekologicznych, uświadamianie dzieciom, jak duży wpływ mają zachowania ludzi  na kondycję naszej planety. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusjach nt. ekologii, segregacji śmieci, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska.

Dzieci wykonały eko-zabawkę,  namalowały kulę ziemską farbami rosnącymi, rozwiązywały rebusy, krzyżówki, zagadki oraz samodzielnie segregowały odpady. Ogromną radość sprawił naszym milusińskim wybuch wulkanu z masy solnej. Z wielkim zaciekawieniem przyglądali się wszystkim  etapom tego eksperymentu, który pokazał,  jakie piękne i zarazem niebezpieczne zjawiska występują na Ziemi. 

Loading

Post Author: Dario