Taka mała, a taka ważna!
Niepozorny punkcik w plastyce, niewielki znak przestankowy w piśmie.
Wykorzystywana na matematyce, informatyce, języku polskim, językach obcych, czy w muzyce. Kropka!

Być w kropce, postawić kropkę nad i, koniec i kropka. Funkcjonuje w powiedzeniach.

15 września obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Z tej okazji powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Każdy z nas może wykonać podobne, bo każdy z nas ma jakiś talent!

Do zabawy włączyły się klasy pod opieką p. Marty Hawro, p. A. Tomczak i M. Majchrzak, p. E. Mierkiewicz, p. B. Majewskiej, p. M. Bielawskiej, p. M. Wolskiej i p. K. Wojtkiewicz.

Efekty podjętych działań możemy podziwiać na wystawach, które zdobią szkolne korytarze. Zapraszamy do obejrzenia ich!

Zainteresowanym polecamy również krótki filmik The Dot (Kropka), który ukazuje, jak za sprawą  małej kropki można uwierzyć w siebie.

Mamy nadzieję na kontynuację zabawy w przyszłym roku szkolnym!

K. Wojtkiewicz