Dzień Edukacji Narodowej

15 października o godzinie 14:00 w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość zostali zaproszeni: burmistrz Miasta Ozorkowa p. Jacek Socha, sekretarz miasta Mariusz Ostrowski oraz nauczyciele czynni i emerytowani. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości i przemówienia pani dyrektor Ewy Skrupskiej.

Wiele ważnych słów wypowiedziano już obecnie np. nauczyciel to jeden z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mókłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepsze cudzym dzieciom. Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie. Nasz patron św. Jan Paweł II, który cenił każdego człowieka, z dużym szacunkiem odnosił się do nauczycieli. Podczas homilii w Łowiczu 14 czerwca 1999 roku skierował do nauczycieli następujące słowa: “Zwracam się do was drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podejście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wyzwaniem. Młodzi was potrzebują, oni potrzebują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, które nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładów życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi (…) Serdecznie wam dziękuję za Waszą służbę Ojczyźnie”

Na zakończenie popłynęły życzenia: aby nie zabrakło Wam zapału do pracy, rozwijajcie zainteresowania i umiejętności uczniów, dostrzegajcie ich zdolności, życzę Wam sukcesów w pracy, wytrwałości i cierpliwości, zdrowia i radości. A św. Jan Paweł II niech opiekuje się waszymi, naszymi rodzinami.

Wręczenie Nagród Dyrektora nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.


Fotorelacja uroczystości

Następnie uczniowie gimnazjum i najmłodszych klas SP rozpoczęli przedstawienie. Składało się ono z trzech scenek i piosenek wykonywanych przez chórek składający się z najstarszych uczniów naszej szkoły. Dwie przedstawiały prace nauczycieli w klasach i jedna popołudnie zwykłej rodziny.

Lekcja przyrody

Po zakończeniu uroczystości wszyscy zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek, a występujący otrzymali cukierki. 🙂

Również tego dnia o godz. 10.00 burmistrz Jacek Socha wręczył kwiaty i listy gratulacyjne nauczycielom z ozorkowskich placówek oświatowych, uhonorowanych Nagrodami Burmistrza Miasta Ozorkowa za wybitne osiągnięcia w pracy edukacyjno – wychowawczej. Nauczyciele wyróżnieni w tym roku, to: pani Barbara Pachlińska, pani Agnieszka Wrześkiewicz oraz pan Dariusz Suchan.

foto: D. Redlicki

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!  

Opracowała: Kinga Mrozińska

Loading

Post Author: Dario