Dzień Edukacji Narodowej

14 października o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością tego dnia zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Ozorkowa – p. Jacek Socha, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ozorkowie – p. Ryszard Kałużny, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ozorkowie – p. Grzegorz Tomczak, Proboszcz Parafii NMP KP w Ozorkowie – ks. Jerzy Petera, Wiceprzewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców – p. Małgorzata Wasiak, Pracownicy Szkoły, Emeryci, oraz Rodzice.

            Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów z klasy V d oraz V b. Zaprezentowany został skecz kabaretowy, w którym trzy czarownice próbują magicznymi zaklęciami stworzyć kogoś idealnego, kto będzie w stanie odpowiednio dobrze zaopiekować się ich pociechami. Okazuje się to jednak być bardzo trudne, bo taka osoba musiałaby posiadać niezliczone talenty. Do dyskusji dołączył dziadek, który przypomniał im, że wszystkie te cechy posiadają nauczyciele, a więc najlepiej dla pociech będzie posłać dzieciaki do szkoły, bo nauczycieli nie wystraszy żaden rozrabiaka. Ponadto uczniowie zaśpiewali oraz „zagrali” piosenkę  „Jak Nie Wy, To Kto?” skomponowaną w oparciu o utwór „Jak Nie My, To Kto?” z repertuaru producenta muzycznego „Mrozu”.

            Po pełnej humoru części artystycznej p. Dyrektor – Małgorzata Syncerek przywitała przybyłych gości, wygłosiła przemówienie oraz przedstawiła nauczycieli uhonorowanych Nagrodami Burmistrza Miasta Ozorkowa za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nauczyciele wyróżnieni w tym roku, to: p. Iwona Janiszewska, p. Beata Klauze, p. Bożena Majewska oraz p. Małgorzata Syncerek. Następnie p. Dyrektor przystąpiła do wręczenia nagród Dyrektora nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Nagrodzeni nauczyciele to: p. Agnieszka Danecka, p. Joanna Gąsińska, p. Katarzyna Gwarczyk, p. Marta Hawro, p. Damian Kaźmierczak, p. Agata Kolasa, p. Grzegorz Kolasa, p. Bartosz Kończarek, p. Urszula Kubacka, p. Barbara Pachlińska, p. Monika Pawluś, p. Zdzisław Pietruszewski, p. Dariusz Suchan, p. Iwona Waszkiewicz, p. Agata Wenerska, p. Katarzyna Wojtkiewicz, p. Dariusz Zawierucha, p. Martyna Zemła.

Nagrodzeni pracownicy administracji i obsługi to: p. Paulina Chmielecka, p. Aleksander Czyżewski, p. Agnieszka Łuczak, p. Anna Kaźmierczak, p. Bogusława Kaźmierczak, p. Jan Klimasara, p. Alina Miksa.

            Po wręczeniu nagród głos zabrali także zaproszeni goście, uczniowie oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Zaproszonym wręczone zostały drobne upominki – PIGUŁKI SUPER BELFRA. Na zakończenie akademii występujący uczniowie w jazzowym rytmie jeszcze raz podziękowali pracownikom szkoły za dotychczasową pracę.

            Po zakończeniu uroczystości na gości czekał poczęstunek, a występujący uczniowie otrzymali słodkie upominki.

            Uroczystość przygotowali: p. Damian Kaźmierczak, p. Beata Klauze, p. Iwona Sokołowska, p. Monika Pawluś, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami.

Serdecznie dziękujemy Uczniom z klas V d oraz V b zaangażowanym w organizację uroczystości.

Zachęcamy do obejrzenia naszych relacji wideo raz foto.

Przygotował: Damian Kaźmierczak

Loading

Post Author: Dario