DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018


W Polsce DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego, w naszej szkole akcja rozpoczęła się 22 stycznia, a zakończyła 28 lutego.
Hasło tegorocznych obchodów to:
„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”
Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W ramach obchodów podjęliśmy następujące inicjatywy:
1. Przygotowanie gazetki ściennej – „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.


2. Przygotowanie broszury informacyjnej „Jak postępować w przypadku (cyber) przemocy?”
Zobacz broszurę wykonaną przez uczennicę Julię Gradowską z klasy III a(GIM).
3. Przygotowanie scenariusza lekcji wychowawczej – „Internet bez hejtu”. (pobierz konspekt)
4. Konkurs plastyczny “Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Laureatkami konkursu zostały:

_
I miejsce – Patrycja Domańska kl. 3 a(GIM),           II miejsce – Zofia Kupisz klasa 7 b(SP)

_
III miejsce – Nikola Urysiak klasa 4 d(SP) i Julia Osowska klasa 4 b(SP)

Gratulujemy i dziękujemy za udział:)

Organizator obchodów: mgr Dariusz Suchan i SU

Loading

Post Author: Dario