Do Hymnu

Z radością i dumą informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do IV edycji konkursu Do Hymnu. To ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Jego ideą jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów, rozbudzanie szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie najważniejszych polskich pieśni.
Udział w Konkursie polega na wykonaniu, przez co najmniej połowę uczniów szkoły, trzech pieśni: hymnu, państwowego i dwóch wybranych pieśni hymnicznych wskazanych przez organizatora. Przesłuchanie w naszej szkole, w obecności Jury odbędzie się 18 października 2021 r.