Akcja “Wykręć plastic, bądź fantastic”

Akcja “Wykręć plastic, bądź fantastic” trwa. Od początku września w naszej szkole zbieramy zakrętki. Uzbierane zakrętki już dwukrotnie zostały zabrane do fundacji, która przekazuje je dalej, aby za uzyskane pieniądze pomagać potrzebującym dzieciom. Jednym z podopiecznych fundacji jest Wojtek, któremu społeczność szkolna pomaga od kilku lat. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcję. Uzbierane zakrętki zostawiamy w sali 237 u pani A. Żelaskowskiej. Jakie zakrętki należy zbierać?

Zbieramy wszelkie plastikowe zakrętki – bez względu na kształt czy kolor. Są to zakrętki po napojach, kawie, mleku czy jogurtach, zakrętki po produktach spożywczych. Są to również zakrętki po chemii gospodarczej – zakrętki po płynach do zmywania, szamponach, płynach do płukania również zbieramy. Jeżeli chodzi o oznaczenia, to najlepiej, żeby zakrętki posiadały symbole „5”, „05” bądź logo trójkącika ze strzałek. Część plastikowych zakrętek nie posiada żadnych oznaczeń, ale też nadają się do naszej akcji. Ważne jest, by do tych zakrętek nie dorzucać innych przedmiotów, a zdarza się, że znajdujemy również baterie, które nie są objęte naszą akcją. Czasami w zakrętkach są takie tekturowe uszczelki, więc należy je wyjmować przed wrzuceniem do pojemnika.

 Dzięki temu, że taka akcja istnieje, zakrętki nie trafią na składowisko i nie będą się rozkładały 500 czy nawet więcej lat. Co więcej, trafią one z powrotem do obrotu – zostaną przetworzone na regranulat – i wrócą do nas w postaci plastikowych wiader, grabi czy łopat do śniegu.

Pomaganie jest piękne. Wykręć plastic – bądź fantastic

Loading

Post Author: Dario