Akcja “Sprzątanie Świata”

W dniach 21 – 25 września 2020 roku uczniowie  wraz z wychowawcami po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji “Sprzątanie Świata”. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem “Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

W akcję zaangażowały się następujące klasy: I a – wych. B. Majewska, I c – wych. A. Danecka, I d – wych. A. Tomczak, II c – wych. M. Bielawska, IVc – wych. A. Żelaskowska,  IV d – wych. I. Waszkiewicz, VI c – wych. K. Gwarczyk, VI d – T. Wojtkiewicz, VII a – wych. U. Kubacka. Przed wyjściem w teren uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa oraz główny cel działań. Wszystkie klasy zaopatrzone w worki i jednorazowe rękawiczki oraz pozytywnie zmotywowane i  ze szczytnym celem wyruszyły w teren, który solidnie posprzątały. Klasy I i II porządkowały teren wokół szkoły, a dzieci z klas IV, VI i VII zajęły sie obszarem w okolicy Alei Unii. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegała sprawnie każdego wyznaczonego dnia. Uczniowie zbierali głównie plastik ale papier, szkło i aluminium również znalazły się w odpowiednich workach, które zostały zebrane w określonych miejscach.

Wszyscy uczniowie tegorocznej akcji ,, Sprzątanie Świata” wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne. Zrozumieli też potrzebę dbania o nasze środowisko.

Opiekun akcji – A. Żelaskowska

Loading

Post Author: Dario