Podsumowanie Konkursu „ZAWODY PRZYSZŁOŚCI”

10 marca odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Miejsko-Gminnego konkursu “Zawody przyszłości” pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa.

Trzecią już edycję konkursu zorganizowała p. Beata Klauze – Szkolny Doradca Zawodowy w  Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi  oraz Wydział Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych przy UM w Ozorkowie.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Ozorkowie: SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5 oraz z okolicznych miejscowości: Modlna, Leśmierz, Parzęczew.

Szczególne gratulacje kierujemy dla uczniów naszej szkoły. Poniżej galeria najlepszych prac plastycznych oraz prezentacje multimedialne laureatów konkursu.

Konkurs zorganizowany był dwuetapowo.
I etap wewnątrzszkolny
II etap Miejsko-Gminny

W konkursie plastycznym dla klas I-III oraz IV-V wśród znanych już zawodów jak kosmonauta, wynalazca czy wirusolog były plastyczne wizje: nauki jazdy w kosmosie, kosmicznego laboratorium, ogrodnika na Marsie, Między galaktycznej Straży Pożarnej.

Uczniowie klas VI-VIII w kategorii prac multimedialnych przedstawiali między innymi zawód cukiernika, biotechnologa oraz inżyniera nanomedycyny.

Nagrody otrzymali:
W KONKURSIE PLASTYCZNYM    
kategoria KLAS I – III

I miejsce: Kornelia Śmiechowska Szkoła Podstawowa w Parzęczewie

II miejsce: Michalina Malanowska Szkoła Podstawowa nr 4 w Ozorkowie

III miejsca: Blanka Tracz Szkoła Podstawowa nr 2 w Ozorkowie
ex aequo Jagoda Cybart Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

WYRÓŻNIENIA: Małgorzata Koprowska SP nr 5, Oliwia Kowalska SP nr 2, Zuzanna Chmielewska SP nr 4, Zuzanna Krysztofiak SP w Parzęczewie

 kategoria KLAS IV – V 

I miejsce: Natalia Wróbel Szkoła Podstawowa w Leśmierzu

II miejsce: Hanna Maślińska Szkoła Podstawowa w Parzęczewie

w KONKURSIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNYCH klas VI- VIII 

I miejsce: Piotr Kurpiński Szkoła Podstawowa nr 2 w Ozorkowie

II miejsce: Wiktoria Sobczak Szkoła Podstawowa nr 2 w Ozorkowie

III miejsce: Łucja Mróz Szkoła Podstawowa nr 2 w Ozorkowie

WYRÓŻNIENIA:   Natalia Kowalczyk – Szkoła Podstawowa w Modlnej
Klaudia Granosik 
– Szkoła Podstawowa w Modlnej.

Organizatorzy konkursu cieszą się, że tematyka poznawania świata zawodów jest ciągłą inspiracją twórczości uczniów.  Dziękują uczniom za tak liczny udział oraz opiekunom, nauczycielom za przekazywanie prac i nagród w trudnych warunkach spowodowanych pandemią koronawirusa.

Post Author: Dario