Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. W tym roku DBI wypada właśnie dzisiaj – 9 lutego, ale obchody w naszej szkole już trwają od 2 tygodni a będą trwały jeszcze cały miesiąc.
Uczniowie na lekcjach informatyki poznawali i pogłębiali wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa młodych internautów.

Nasza szkoła, jak co roku, zarejestrowała swoją inicjatywę na stronie DBI.pl i pod kierunkiem pana Dariusza Suchana przeprowadza różnego rodzaju akcje. Jedną z nich było (jest:) przygotowanie innowacyjnej i kreatywnej pracy plastycznej wykonanej odręcznie na kartonie lub techniką cyfrową, związanej z bezpieczeństwem przez dzieci i młodzieży w Internecie. Wszystkie prace wzięły udział w konkursie szkolnym – laureatów poznamy w najbliższym czasie, a najlepsze wezmą udział w konkursie zewnętrznym, w którym do wygrania jest pracownia komputerowa dla szkoły oraz nagrody rzeczowe dla uczniów i koordynatorów zwycięskich drużyn.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsceMichał Kulesza kl. 6 d
II miejsceŁucja Mróz kl. 8 a, ex aequoKryspin Dośpiał kl. 6 d
III miejsceNadia Drążczyk kl. 6 c, ex aequoAleksander Modrzewski kl. 4 c, ex aequoMarek Kamiński k. 4 d.

GRATULUJEMY!
Wyróżnione prace konkursowe.

previous arrow
next arrow
Shadow

Na lekcjach informatyki zwróciliśmy szczególną uwagę na:
– zabezpieczaniu swojego komputera, telefonu, tabletu,
– dbaniu o swoją prywatność i o swój pozytywny wizerunek,
– zachowaniu umiaru w spędzaniu czasu w sieci – zwłaszcza w obecnych czasach,
– wykorzystywaniu twórczo potencjału i możliwości jakie daje Internet,
– przestrzeganiu prawa, które obowiązuje również w Internecie,
– informacjach o miejscach i osobach, które można poprosić o pomoc w sytuacji zagrożenia online.

Uczniowie rozwiązali również quiz, specjalnie przygotowany na ten dzień.

Również dla Rodziców udostępniamy przydatne materiały,
które mogą pomóc w rozwiązywaniu trudności.

Zagrożenia internetowe

Pomyśl zanim kupisz

Dzieci w świecie gier komputerowych

FOMO i nadużywanie nowych technologii

Koordynator obchodów DBI: mgr Dariusz Suchan

Post Author: Dario