Ferie w “dwójce”

Zimowiska w „Dwójce”

Pierwszy tydzień ferii upłynął uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie pod znakiem dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Chociaż zima nie popisała się śniegiem i mrozem, raczej nikt się nie nudził. Szkoła zapewniła bowiem swoim podopiecznym moc atrakcji. Uczestnicy zimowisk mogli liczyć nie tylko na troskliwą opiekę w godzinach 8.00 – 16.00 i trzy smaczne posiłki, ale przede wszystkim na ciekawy program zajęć.

Gry i zabawy na basenie, wyjazd do kina „Górnik”, wycieczka do Warszawy połączona z warsztatami w fabryce „krówek”, nauka jazdy na łyżwach pod okiem instruktorów na lodowisku miejskim czy wizyta w Sali Zabaw „Cudak” to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów. Na terenie szkoły czekali na uczniów nauczyciele – animatorzy ciekawych zajęć plastycznych oraz muzyczno – ruchowych.

Odbyły się też warsztaty kulinarne poprowadzone przez dietetyk panią Małgorzatę Wasiak, podczas których dzieci przygotowywały zdrowe przekąski, sałatki i soki. Młodzi „naukowcy” skorzystali z zajęć kreatywnych.

Mogli obserwować lub wykonywać eksperymenty chemiczne oraz doświadczenia biologiczne. Ostatniego dnia zimowisk odwiedzili nas pan burmistrz Jacek Socha i sekretarz urzędu pan Mariusz Ostrowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe wspólne fotografie i drobne upominki. Na pożegnanie był wspaniały tort, a później karnawałowa dyskoteka.

Zimowiska w „Dwójce” ucieszyły nie tylko uczniów, ale i rodziców, którzy mogli w ten sposób zapewnić swoim pociechom opiekę w czasie ferii.

Fotogaleria

Podczas ferii zimowych pan Grzegorz Pawłowski nauczyciel wychowania fizycznego zorganizował również zajęcia na sportowo. Brała w nim udział grupa 18 uczniów naszej szkoły z klas IV – VII uzdolniona ruchowo. Zajęcia (30 godzin) odbywały się na sali gimnastycznej z zakresu z piłki siatkowej, a także na basenie doskonalące umiejętności pływackie.

Post Author: Dario