103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodzimy 103. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dzięki, którym przetrwał nasz język, nasza kultura i tradycja.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej

W tym roku szkolnym, tak jak w latach poprzednich nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Informujemy, że 10 listopada – środa, o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewamy hymn w czasie zajęć, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Ten moment – “Do hymnu” poprzedzą dzwonki, a następnie w czasie lekcji obejrzymy prezentację.

Tego dnia obowiązuje strój galowy.

W uroczystości udział wzięli: Lena Pawluś kl. IV a, Szymon Urbański kl. IV a, Julia Ossowska kl. VIII b, Kacper Jarosik kl. VIII b, Nikola Pawlak kl. VIII b, Gabriel Basiak kl. VIII b, Nikola Józwik kl. VIII b, Mikołaj Głowacki kl. VIII a.

Również w przygotowaniach do uroczystości wzięli udział: Blanka Tracz kl. IV b,
Patryk Sęk kl. IV b, Nadia Przybysz kl. IV b, Denis Danielewicz kl. IV b, Alan Grobelny kl. V c, Maja Masztakowska kl. V c, Zuzanna Zatoń kl. V c, Lena Wykrętowicz kl. V c, Dawid Makarowski z V c.

W filmie wykorzystano nagranie polskich pieśni hymnicznych, wykonane przez 325 uczniów naszej szkoły w ramach IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Do Hymnu” dla szkół podstawowych organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Dziękujemy p. Dariuszowi Suchanowi za nagranie i zmontowanie filmu.

Przygotowały: p. Monika Pawluś, p. Iwona Sokołowska, p. Beata Klauze, p. Anna Żelaskowska

Pamiętamy – klasa I b i I d