„Niemiecki ma klasę”

Modernizacja pracowni języka niemieckiego w ramach projektu „Niemiecki ma klasę”

            Zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 realizuje projekt „Niemiecki ma klasę”. Częścią projektu jest konkurs zorganizowany przez Instytut Goethego w Warszawie,  w którym  bierze udział 115 szkół z całej Polski. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu i realizacji wizji najbardziej funkcjonalnej sali do nauki języka niemieckiego i wprowadzeniu takich zmian, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja i wyposażenie klasy ułatwi i uprzyjemni  naukę.

           Efektem pracy nad projektem i zadaniem konkursowym jest wyremontowana  i zmodernizowana pracownia języka niemieckiego.  Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnym myśleniem, umiejętnością współdziałania i szukania nowoczesnych rozwiązań. Uczestnicy projektu samodzielnie szukali sposobów finansowania swoich pomysłów, pomagali w pracach remontowych, sprzątaniu oraz szukali sponsorów. W celu sfinansowania swoich pomysłów zorganizowali kiermasz upominków, a zebrane środki przeznaczyli na remont sali. Wykorzystywane były talenty i umiejętności wszystkich członków zespołu. W projekt zaangażowali się również rodzice, którzy, pracując społecznie, zamontowali nowe oświetlenie, pomagali w transporcie materiałów budowlanych i mebli oraz wspierali nas finansowo. Na realizację projektu i efekty końcowe mieli wpływ także sponsorzy, fachowcy, cała społeczność uczniowska, nauczyciele i dyrekcja. Każdy miał możliwość uczestniczenia w pracach i każdy może czuć się częścią tego projektu. Przed uczniami zostało jeszcze dekorowanie wnętrza i przygotowanie dokumentacji konkursowej w języku niemieckim, którą należy ukończyć i przesłać do Instytutu Goethego do 4 marca.

 

            Zmodernizowana klasa będzie służyć wszystkim uczniom SP2 i będzie ją można obejrzeć w trakcie Dni Otwartych w naszej szkole. Uroczyste otwarcie sali odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 13.45., na które zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców i sponsorów.


Zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ozorkowie, realizujących projekt „Niemiecki ma klasę” pod opieką p. Agnieszki Wrześkiewicz, zakwalifikował się do finału konkursu ogólnopolskiego, organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie. W konkursie brało udział 81 szkół z Polski, a komisja konkursowa wybrała 6 najlepszych zespołów, w tym zespół uczniów z naszej szkoły.

W nagrodę wszyscy zostali zaproszeni na cały dzień atrakcji w Warszawie i uroczystą galę finałową, a opiekun zespołu weźmie udział w tygodniowym kursie doskonalącym w Gdańsku lub w Niemczech.


9 maja przyjechała do Ozorkowa komisja konkursowa z Instytutu Goethego w Warszawie. Celem wizyty było obejrzenie wyremontowanej sali, spotkanie z zespołem uczniów oraz z opiekunem projektu i dyrekcją. Komisja chciała sprawdzić jak wygląda efekt końcowy projektu, czy zgadza się on z przesłaną dokumentacją i przede wszystkim jak przebiegała współpraca uczniów w zespole. W trakcie rozmów uczniowie podkreślali, że są dumni ze swojej pracy w projekcie, nauczyli się ze sobą współpracować i cieszą się, że mieli możliwość zrealizowania swoich pomysłów z korzyścią dla szkoły. Największe wrażenie zrobiła na komisji ilość sponsorów jaką udało się nam zachęcić do pomocy. Miało na to wpływ z pewnością duże zaangażowanie uczniów i ich rodziców, ale również pozytywne nastawienie firm z Ozorkowa i chęć partycypacji w tego typu działaniach. Nowa i piękna sala oraz wycieczka do Warszawy finansowana przez Instytut Goethego jest już dla nas nagrodą, choć z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie zwycięzców na gali finałowej 7 czerwca w Warszawie. Po poczęstunku przygotowanym przez rodziców i uczniów, goście wręczyli też uczniom drobne upominki.

   

Zobacz prezentację 

Opiekun projektu: Agnieszka Wrześkiewicz

 

Z całego serca dziękujemy naszym darczyńcom za wsparcie finansowe, rzeczowe oraz usługowe:

PPHU ’’CENTRO-BUD’’  K.W.M.A. Niewiarowscy Spółka Jawna

INTERMARCHE Ozorków

INTERPRINT Polska Sp. z o.o

PU GRAW Marek Wielemborek

TUBĄDZIN Management Group Sp. z o.o.

GEBERIT Ozorków Sp. z o.o.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie

Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Burmistrz Miasta Ozorkowa p. Jacek Socha

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ozorkowie

LASOTA Okna i drzwi

Sklep GS Samopomoc Chłopska w Ozorkowie

ONYX Wyposażenia łazienek

Centrum Malarskie DULUX – T. Majewski

ZAKŁAD OPTYCZNY Anna Frydrysiak

TAMADA – Hotel i Restauracja

PHU „SANIMET” Grzegorz Strąkowski

OKNOSTYL Sp. J.

BIMAT s.c.

PPUH  ’’OLIVKA’’ Tomasz Oliwa

SKYLAN Sp. z o.o.

Jacek KACZMARKIEWICZ

Waldemar ŚWIEŻEK

Milena Łuczak

Mariusz Pietruszewski

Paweł Szymczak

Roman Wrześkiewicz

Jan Kaczmarek

Rafał Mariankowski