„ ZŁA WIADOMOŚĆ JEST TAKA – ŻE CZAS LECI,

DOBRA WIADOMOŚĆ JEST TAKA – ŻE TO TY JESTEŚ PILOTEM”

Kluczem do podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej i zawodu jest poznanie samego siebie – co nas interesuje, jakie mamy talenty, umiejętności, cechy charakteru itp.

Zmieniający się rynek pracy wymaga także do poznania różnych ścieżek  kształcenia zawodowego.

Zapraszamy  rodziców i uczniów do korzystania z poniższych materiałów, informacji,  linków.

Przydatne linki:

Doradca zawodowy p. Beata Klauze prowadzi konsultacje dla rodziców:  WTOREK 15.30 – 16.30 sala 132

Podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019

„Pasja, profesja, powołanie” to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019, które świetnie wpisało się w Hasło Roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole: „Idziemy z Wami po pasję, po wiedzę, po radość”. Odkrywanie swoich zainteresowań i pasji  pomaga  zdobywać nowe umiejętności , doświadczenia i wiedzę,  tak bardzo potrzebne w rozwoju każdego człowieka.

W tegorocznej edycji, w dniach 21 – 25 października w naszej szkole dużo się działo.

– w klasach II i III odbywały się lekcje ze Szkolnym Doradcą Zawodowym w ramach godziny z wychowawcą: „ Moje zainteresowania, hobby, pasja”. Wynikiem tych lekcji są barwne prace plastyczne o pasjach i różnych zawodach.

w klasach V – VIII odbyły się lekcje z wychowawcą i Szkolnym Doradcą Zawodowym odkrywające zainteresowania i pasje, wskazujące predyspozycje  do różnych  zawodów i profesji. Przykładem są zdjęcia  klasy V b. Temat lekcji „Ja czyli kto?- moje zainteresowania, hobby, pasja”.

Klasa VI a z wychowawcą p. U. Kubacką i Szkolnym Doradcą Zawodowym p. B. Klauze, wybrała się na pieszą wycieczkę do Fabryki PRIMAVERA w Aleksandrii. Uczniowie zobaczyli pracowników zakładu przy ich stanowiskach pracy , poznali całą technologię wydobycia i produkcji wody źródlanej PRIMAVERA.

• 25 października w naszej szkole był pełen Pasjonatów

Na przerwach pod opieką p. Beaty Klauze oraz p. Jarosława Suchana,  najbardziej kreatywni  pasjonaci  pokazali swoje zainteresowania i ulubione formy aktywności: uczniowie z klasy VIII a pochwalili się pasją kulinarną częstując nas pomysłowymi kanapkami. Uczennice klas VI -stych Maja i Nikola pochwaliły się swoimi pracami  rysunku i fotografii. Były prezentacje akrobatyczne i taneczne, a także indywidualne i zespołowe popisy wokalne. Największą widownię i aplauz zgromadził występ księdza Kamila, który zaprezentował swoją przepiękną pasję gry na instrumentach.

Cały projekt cieszył się popularnością , a i chętnych do prezentacji swoich pasji ciągle przybywa.

Myślę, że taki Tydzień Pasjonatów wejdzie już w coroczny kalendarz naszej szkoły.

Zapraszamy za rok  🙂

Szkolny Doradca Zawodowy – Beata Klauze

Nauczyciel  informatyki – Dariusz Suchan

Warsztaty w Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii i Fryzjerstwa Anagra

21 lutego w czasie ferii zimowych, uczennice z klasy VIII b oraz III e gimnazjum z opiekunem p. Beatą Klauze, brały udział w Warsztatach w Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii i Fryzjerstwa Anagra. Zajęcia polegały na poznaniu szkolnych pracowni oraz warsztatu pracy wizażystki i fryzjerstwa. Uczennice poznały także zasady funkcjonowania i możliwości kształcenia sie w w/w szkole. Wzajemne modelowanie fryzur oraz poznanie tajników makijażu okazały się bardzo przydatne a nawet zabawne.

Prace konkursowe maluchów

Masz pytania? Napisz do doradcy zawodowego