„ZŁA WIADOMOŚĆ JEST TAKA – ŻE CZAS LECI,

DOBRA WIADOMOŚĆ JEST TAKA – ŻE TO TY JESTEŚ PILOTEM”

Kluczem do podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej i zawodu jest poznanie samego siebie  co nas interesuje,
jakie mamy talenty, umiejętności, cechy charakteru itp.

Zmieniający się rynek pracy wymaga także do poznania różnych ścieżek  kształcenia zawodowego.

Zapraszamy  rodziców oraz uczniów  do korzystania z podanych poniżej stron internetowych, na których sprawdzić można, jak wyglądają poszczególne ścieżki karier zawodowych, na co należy zwracać uwagę oraz co jest istotne w wyborze szkoły i zawodu.

Przydatne linki:

Doradca zawodowy p. Natalia Olczak prowadzi konsultacje dla rodziców:  CZWARTEK 13.50 – 14.50 sala 207
lub przez pocztę w dzienniku elektronicznym vulcan.

Cyberklasa w LO w naszym mieście

UWAGA ÓSMOKLASISTO!

Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?

CYBER.MIL Z KLASĄ – INWESTYCJA W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Zadawałeś sobie pytanie: Co to jest migracja? Z jakich powodów ludzie migrują?

Współczesny świat oferuje nam możliwość mobilności na niespotykaną do tej pory skalę. To jeden z ważnych czynników, który wpływa na dzisiejsze migracje. Szacuje się, że na całym świecie co trzecia osoba posiada doświadczenie migracji, zaś 18 milionów Polaków lub osób polskiego pochodzenia żyje poza granicami kraju. Polska staje się także coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem dla migrantów i migrantek. Około 45 proc. przebadanych młodych Polaków i Polek deklaruje, że spotyka w swoich szkołach uczniów–cudzoziemców („Współczesne migracje”, Raport z badania, 2020, CEO). Migracje w coraz większym stopniu stają się elementem naszej codzienności i wpływają na rzeczywistość młodych.

Jako dorosłe osoby będziecie musieli odnaleźć się w nowej, mobilnej rzeczywistości i ją współtworzyć. Dlatego warto przybliżać  zagadnienie migracji w kontekście polskim i światowym, abyście zaopatrzeni w wiedzę oraz niezbędne umiejętności i kompetencje, potrafili odnaleźć się w złożonym, wielowymiarowym świecie. Warto poruszać ten temat i rozmawiać na temat zjawiska migracji. W ten sposób możecie kształtować swoje postawy jako obywateli i przyszłych liderów , którzy będą działali na rzecz integracji i budowania otwartej społeczności: lokalnej, narodowej i europejskie.

Obejrzyj materiały i kilka krótkich filmów – wypowiedzi migrantów:

M I G R A C J E     L U D N O Ś C I

Migracja – przemieszczanie się ludności mające na celu zmianę miejsca pobytu. Przemieszczanie się ludności jest całkiem naturalnym zjawiskiem i występowało od dawna.

FILMY:

Podział migracji. Przyczyny migracji. Skutki migracji

Jestem tu z wielu powodów- wypowiedzi migrantów

Odnajduje siebie – wypowiedzi migrantów o integracji

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ – podsumowanie działań

Podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019

„Pasja, profesja, powołanie” to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019, które świetnie wpisało się w Hasło Roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole: „Idziemy z Wami po pasję, po wiedzę, po radość”. Odkrywanie swoich zainteresowań i pasji  pomaga  zdobywać nowe umiejętności , doświadczenia i wiedzę,  tak bardzo potrzebne w rozwoju każdego człowieka.

W tegorocznej edycji, w dniach 21 – 25 października w naszej szkole dużo się działo.

– w klasach II i III odbywały się lekcje ze Szkolnym Doradcą Zawodowym w ramach godziny z wychowawcą: „ Moje zainteresowania, hobby, pasja”. Wynikiem tych lekcji są barwne prace plastyczne o pasjach i różnych zawodach.

w klasach V – VIII odbyły się lekcje z wychowawcą i Szkolnym Doradcą Zawodowym odkrywające zainteresowania i pasje, wskazujące predyspozycje  do różnych  zawodów i profesji. Przykładem są zdjęcia  klasy V b. Temat lekcji „Ja czyli kto?- moje zainteresowania, hobby, pasja”.

Klasa VI a z wychowawcą p. U. Kubacką i Szkolnym Doradcą Zawodowym p. B. Klauze, wybrała się na pieszą wycieczkę do Fabryki PRIMAVERA w Aleksandrii. Uczniowie zobaczyli pracowników zakładu przy ich stanowiskach pracy , poznali całą technologię wydobycia i produkcji wody źródlanej PRIMAVERA.

• 25 października w naszej szkole był pełen Pasjonatów

Na przerwach pod opieką p. Beaty Klauze oraz p. Jarosława Suchana,  najbardziej kreatywni  pasjonaci  pokazali swoje zainteresowania i ulubione formy aktywności: uczniowie z klasy VIII a pochwalili się pasją kulinarną częstując nas pomysłowymi kanapkami. Uczennice klas VI -stych Maja i Nikola pochwaliły się swoimi pracami  rysunku i fotografii. Były prezentacje akrobatyczne i taneczne, a także indywidualne i zespołowe popisy wokalne. Największą widownię i aplauz zgromadził występ księdza Kamila, który zaprezentował swoją przepiękną pasję gry na instrumentach.

Cały projekt cieszył się popularnością , a i chętnych do prezentacji swoich pasji ciągle przybywa.

Myślę, że taki Tydzień Pasjonatów wejdzie już w coroczny kalendarz naszej szkoły.

Zapraszamy za rok  🙂

Szkolny Doradca Zawodowy – Beata Klauze

Nauczyciel  informatyki – Dariusz Suchan

Warsztaty w Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii i Fryzjerstwa Anagra

21 lutego w czasie ferii zimowych, uczennice z klasy VIII b oraz III e gimnazjum z opiekunem p. Beatą Klauze, brały udział w Warsztatach w Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii i Fryzjerstwa Anagra. Zajęcia polegały na poznaniu szkolnych pracowni oraz warsztatu pracy wizażystki i fryzjerstwa. Uczennice poznały także zasady funkcjonowania i możliwości kształcenia sie w w/w szkole. Wzajemne modelowanie fryzur oraz poznanie tajników makijażu okazały się bardzo przydatne a nawet zabawne.

Prace konkursowe maluchów

Masz pytania? Napisz do doradcy zawodowego

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.